TIMKEN Spherical Roller Bearing 23160EMBW33W45AC3
Spherical Roller Bearing | Metric Series | 300.000mm Bore | 500.000mm OD | 160.000mm Width | Open | Cylindrical Bore | Brass Cage | C3 Clearance | Bearing contains application features