TIMKEN Spherical Roller Bearing 231/500YMBW507C08
Spherical Roller Bearing | Metric Series | 500.000mm Bore | 830.000mm OD | 264.000mm Width | Open | Cylindrical Bore | Brass Cage | C0 Clearance | Bearing contains application features